GENÇPORT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞGELDİNİZ, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor!

YazarMesaj
Prenses
Prenses

Kadın
Tuttuğu Takım : Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! 1444

+rep sistemi
Başarı Puanı:
Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Left_bar_bleue9999/9999Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Empty_bar_bleue  (9999/9999)
Güçlülük:
Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Img_left9999/9999Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Empty_bar_bleue  (9999/9999)
Aktiflik:
Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Img_left9999/9999Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Empty_bar_bleue  (9999/9999)

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! Empty
MesajKonu: Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor!   Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor! I_icon_minitimePerş. Ekim 23, 2008 7:39 pm

Milli Eğitim Bakanlığı, zorunlu eğitimi 9 yıla çıkarmak için harekete geçti. Gelecek yıl 30 ilde 6 yaşındaki öğrencilerin anaokuluna alınması hedefleniyor. Uygulama 2010-2011 eğitim-öğretim yılında tüm

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), zorunlu eğitimi 9 yıla çıkarmaya hazırlanıyor. İlk etapta okullaşma oranı en yüksek olan 30 ilde, 2 yıl sonra da tüm Türkiye’de 6 yaşındakiler için anaokulu zorunlu olacak.

MEB Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürü Remzi İnanlı, “Yüzde 60-70 zeka gerçekleştiği gerçeklestiği bir çağdır. Bu çağda çocuklarımıza ne verirsek onu alıyorlar, aldıkları eğitimle hayat boyu başarı sağlıyorlar” dedi.

Zorunlu anaokulu hedefine ulaşmanın pek de kolay olmadığının altını çizen İnanlı, şöyle konuştu:

“Gönlümüzden geçen her çocuğumuza okul öncesi eğitim yaptırmaktır. Ama bizde bir yaş grubunda öğrencimiz çok, ortalama 1 milyon 100 bin öğrencimiz var. Bir yaş grubunu okullaştıracağım dediğiniz zaman 1 milyon 100 öğrenci çıkıyor. Bunun için öğretmen gerekli, bina gerekli araç gereç gerekli.”

Türkiye’de 6 yaşındaki öğrencilerin yüzde 44’ü okula başlıyor. Uygulamanın gerçekleşebilmesi için 7 bin anaokulu ve 25 bin öğretmene daha ihtiyaç bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, konu ile ilgili olarak “Türkiye genelinde uygulamaya geçmenin getireceği maliyetin büyük olacağının farkındayız. Ancak pilot uygulamanın yapılacağı 30 ilde okullaşma oranı zaten yüksek olduğu için eksiklikleri tamamlamak çok da zor olmayacaktır” dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/news/460415.asp alıntıdır.

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TTNET'ten öğrencilere interaktif eğitim